משכנתא חוץ בנקאית – דרגה ראשונה

משכנתא חוץ בנקאית מהסוג הזה היא למעשה קבלת מימון לרכישת דירה מגורם פיננסי חיצוני שאינו הבנק. ישנם מספר גורמים חיצוניים (שהם לא הבנק) שניתן לפנות אליהם והם יכולים להיות פתרון מעולה ואף טוב יותר עבורכם.

או בחלופה השנייה והחשובה יותר, מדובר במשכנתא שמטרתה היא לסלק חובות אישיים יחד עם המשכנתא הקיימת ולאחד הכל במשכנתא חוץ בנקאית אחד גדולה אשר תחליף הכל ותהווה החזר אחד ויחיד עבור המשפחה.

חברות חוץ בנקאיות יודעות לתת פייט לבנקים דווקא בהלוואות משונות בתנאים מורכבים יותר. הגודל שלהן והרגולציה המשוחררת יותר מאפשר להן גמישות רבה יותר ביחס לבנק, כך שבהלוואות מורכבות כמו למשל משכנתא לכל מטרה, ייתכן שתנאי המימון בחברה חוץ בנקאית יהיו זולים יותר.

היתרונות במקרה זה רבים, ישנו גוף אחד שמתנהלים מולו, וכל ההחזר החודשי נעשה למקום אחד במקום החזרים למשכנתא וסוגי הלוואות שונות (בנקים, כרטיסי אשראי או מעסיק וכד’). יחס החזר של ההלוואה אינו מוגבל כמו שבנקים מוגבלים (גבוהים יותר מ- 40% שמחייב בנק ישראל), ואחוזי המימון אל מול שווי הנכס גבוהים יותר לרוב (יכולים להגיע עד ל- 85% משווי הנכס).

כל זאת מול החיסרון העיקרי שהוא ריביות גבוהות יותר שמשקפות את הסיכון שנוטלת אותה חברה.

דווקא במקרים אלה חשוב יותר היועץ, שכן כדי להתמודד נכון וטוב יותר מול הגופים האלה, חשוב לדעת מטרת ההלוואה הנדרשת ונסיבות התא המשפחתי, שכן הריביות נקבעות על בסיס סיווג צרכי המשכנתא, וכשמדובר בריביות גבוהות גם ככה עדיף ללכת עם מישהו שמבין וגם מכיר את התנהלות החברות בתחום, שכן לכל חברה יש את היתרונות והחסרונות שלה.