סוגי משכנתאות

סוגי משכנתאות – למה חשוב להכיר את כולם ?

ההחלטה על לקיחת משכנתא אינה החלטה של מה בכך היות שהיא עתידה להשפיע על שנים ארוכות בחיי המשפחה. לפיכך, רגע לפני נטילת המשכנתא חשוב להכיר את מנעד סוגי משכנתאות השונים ולהבין מה מייחד כל אחד מהם. מי שכבר החל להעמיק בעולם המשכנתאות יודע שמדובר בתחום סבוך שמערב מושגים מורכבים ומסובכים וכדי לקבל החלטה מושכלת שווה להבין לפחות חלק מהם.

סוגי משכנתאות

השוואת מחירים גם בתחום המשכנתאות

כלל הברזל בכל רכישה הוא השוואת מחירים בבחינת העלות מול התועלת. כמו ברכישת מוצר חשמלי כך גם בלקיחת הלוואת משכנתא חשוב להשוות ולהבין מהי המשכנתא שמתאימה לכם, שעונה על הצרכים שלכם ושתוכלו לחיות איתה גם בעוד שנים ארוכות.

מה מכתיב את ההבדל בין סוגי משכנתאות?

את המשכנתא מקבלים מהבנק או מכל גוף פיננסי המוכר ומאושר על ידי בנק ישראל בתמורה לשעבוד הדירה שתרכשו (הבטוחה). בשונה מהלוואות רגילות המוכרות בתחום המסחרי, הלוואת משכנתא תהיה לתקופה ארוכת שנים. סוגי משכנתאות מכונים בשמות שונים בבנקים שונים, ההבדל המשמעותי ביניהם הוא באופן שבו מחושב מחיר המשכנתא (אופן וגובה ההחזר). סוגי המשכנתאות חשובים שכן הום לרוב צופים פני עתיד, לאורך שנות החזר המשכנתא.

מה לקחת בחשבון כשנוטלים משכנתא ?

לענות על שאלה זו דורש מומחיות רבה בתחום, לא כל אחד ואפילו כלכלנים מוסמכים יודעים את התשובה. החשוב הוא התאמת המשכנתא לצרכי הלווה ומשפחתו. לא רק גובה הריבית חשוב, כפי שכולם סבורים, לפעמים יומלץ ללווה ליטול משכנתא בריבית גבוה שצפי פני עתיד שלה מתאים יותר למשפחה, תוך מתן וודאות טובה יותר בשינויים החלים בשוק הדיור ובכלל.

כמו כן, צריך לקחת בחשבון תכנון המשפחתי נכון – האם המשכורת שלכם צפויה לעלות או להישאר קבועה, האם ההוצאות שלכם צפויות לעלות או שמא לרדת, האם מתוכננים ילדים נוספים וכדומה. לאחר שתענו על כל השאלות הללו בהתייעצות עם מומחה משכנתאות שיידע לכוון אתכם אילו שאלות לשאול תוכלו לבחור את שיטת החישוב שמתאימה לכם ושלפיה ייקבע הסדר ההחזר של תשלומי המשכנתא.

יועץ משכנתא בבאר שבע

מיחזור משכנתא

יועץ משכנתא בבאר שבע

משכנתא לבניה בית מגורים

יועץ משכנתא בבאר שבע

משכנתא לזכאים

יועץ משכנתא בבאר שבע

משכנתא למחיר למשתכן

יועץ משכנתא בבאר שבע

משכנתא לזוגות צעירים

יועץ משכנתא בבאר שבע

משכנתא לכיסוי חובות

יועץ משכנתא בבאר שבע

יתרונות ביועץ משכנתא פרטי

יועץ משכנתא בבאר שבע

משכנתא לבנייה

יועץ משכנתא בבאר שבע

משכנתא פנסיונית