משכנתא למסורבי בנקים

לקיחת משכנתא למוגבלים היא החלטה כבדת משקל ומשמעותית עבור משק הבית, אולם גם הבנקים נדרשים להפעיל את מלוא שיקול הדעת שלהם בבואם להחליט אם וכיצד להעניק משכנתא ללקוח כזה או אחר. בשונה מהלוואות רגילות משכנתא היא הלוואה גדולה  שנפרשת על פני שנים רבות ומשום כך לא רק הבנק לבדו מחליט על התנאים שבהם אדם יכול לקבל הלוואת משכנתא אלא גם בנק ישראל מטיל הגבלות או הנחיות בנושא.

כך, מגבלות בנק ישראל קובעות שהמקסימום שאדם יכול לקבל כהלוואת משכנתא הוא 75% משווי הנכס כאשר את ה-25% הנותרים על הלקוח לספק בעצמו כהון עצמי מוכח. במקרים מסוימים ניתן לקבל מימון בשיעור גבוה יותר אולם לשם כך יש להיעזר בייעוץ מקצועי מטעם יועץ משכנתאות מנוסה שיוכל ללוות את התהליך ולמצות עבור הלקוח שלו את אחוז המימון הגבוה ביותר. שיקול דעת הבנק לגבי מתן או אי מתן משכנתא תלוי בגורמים אחרים כמו ההתנהלות הפיננסית של הלקוח, מידת ההיכרות עמו, גובה ההכנסה, גובה ההחזר ביחס למשכורת ועוד.

חשוב לדעת שסירוב מטעם הבנק לקבל משכנתא הוא החלטה גורלית בעלת משמעות ובמקרים רבים היא בלתי הפיכה ולכן קבלת משכנתא למסורבי בנקים היא משימה שנתפסת לעתים כבלתי אפשרית . עם זאת, יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה יוכל לסייע לכם להפוך את ההחלטה עם התנהלות נכונה ויעילה. מהסיבה הזו יועץ משכנתא הוא חשוב, בפרט עבור אלו שבקשים לקבל משכנתא למסורבי בנקים שבכל זאת מבקשים לשנות את ההחלטה ולרכוש את בית החלומות שלהם. לקבלת מידע מהטובין ביותר צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם. 

הבנק סירב למשכנתא ? 

​זה ממש לא סוף פסוק! חשוב שתדעו שגם אם הבנק סירב להעניק לכם משכנתא ההחלטה בהחלט הפיכה אלא שהיא דורשת מכם התנהלות נכונה וקפדנית מול הבנק ואם תקפידו על ביצעו כל השלבים באופן מדויק יש סיכוי שתוכלו לקבל בסופו של דבר משכנתא לקניית בית משלכם. כדי להבין מה כדאי לעשות במקרה שבו הבנק סירב למשכנתא חשוב להבין מה יכולות להיות הסיבות שבגללן הבנק סירב למשכנתא.

סירוב משכנתא יכול להיות תוצאה של מגוון גורמים ובשורה התחתונה המשמעות היא שהבנק חושש להיכנס אתכם לחתונה קתולית של הלוואה בסכום גבוה לטווח  ארוך. זה יכול להיות בגלל ההיכרות הפיננסית של הבנק אתכם, בשל גובה ההכנסות, היחס בין ההחזר וגובה ההכנסות, שיעור ההון העצמי שיש ברשותכם ועוד כהנה וכהנה גורמים. 

אין זה מובן מאליו למי שאינו בקי בתחום כמו יועץ משכנתאות מנוסה להתחקות אחר הסיבה המדויקת שהובילה לסירוב ולהתמודד איתה ולכן הדבר החשוב ביותר אם הבנק סירב למשכנתא עבורכם הוא לפנות ולקבל יעוץ משכנתא מקצועי מטעם יועץ משכנתא.

היתרון המשמעותי בהתנהלות עם יועץ משכנתאות הוא בכך שהוא מכיר את המערכת, החוקים, התקנות וההגבלות שיש על הבנקים ולכן הוא יוכל לפצח את המקרה שלכם ולבטל את הסירוב. שנית, הוא מייצג אתכם ורק אתכם מבלי לקחת בחשבון את טובת הבנק ולכן הוא יוודא שתקבלו את התנאים הטובים ביותר. לקבלת יעוץ מהמומחים למשכנתאות צרו עמנו קשר בהקדם. 

נשמח לעמוד לרשותכם לייעוץ מקצועי, יעוץ ראשוני חינם וללא התחייבות.