משכנתא לחייבים בהוצאה לפועל

משכנתא לחייבים בהוצאה לפועל

הסטטיסטיקה רק עולה, וכיום ליותר ויותר אנשים יש תיק הוצאה לפועל אחד או יותר. חוב קטן שתפח, שיק שלא כובד וכיוצא בזה. דבר זה לרוב הינו מגבלה מהותית כשבאים לקבל משכנתא לרכישת דירה או אף במצב בו קיימת דירת מגורים עליה רובצת משכנתא שלאור החוב בהוצאה לפועל וההליכים שננקטים בו מופסק תשלום החזרי המשכנתא.

מחפש יועץ משכנתאות בבאר שבע?

האם יש פתרונות ?

מומחים בתחום המשכנתא יציינו שהדבר אינו מצב מוגמר, כשמדובר בדירה קיימת אפשר אפילו להציל את המצב העגום שנכלאתם לתוכו. כמו כן, גם כשמדובר ברצון לקבל משכנתא לרכישת דירה הדבר עדין אפשרי.

איך עושים את זה ?

בהתייחסות לשני המצבים השונים, בעיקר החשוב הוא שצריך לדעת להתנהל מול הבנק למשכנתאות. מצב זה הינו מורכב ודורש טיפול מאוד עדין, כדי שהבנק, כחריג, יתרצה למרות החוב, מתוך הנחה שבטוחה של הבנק לא תיפגע.

האם יש אלטרנטיבות ?

תמיד קיימות אלטרנטיבות, חשוב להבין שלא כולם כדאיות ותמיד לבחון אל מול המצב הנוכחי, כך למשל, ניתן להשיג משכנתא חוץ בנקאית בהם התנאים קלים יותר, ואולם הסיכון שהם יהיו מוכנים לקחת ישתקף בריביות גבוהות יותר.

חשוב לדעת שחוב בהוצאה לפועל אינו מצב שימנע תמיד ובכל מצב רכישת דירה. חשוב להתייעץ עם מומחה משכנתא שיוכל לאתר עבורכם את המסלול הנכון והמתאים, זה שיאפשר לקבל משכנתא למרות המצב המורכב של חובות בהוצאה לפועל.