משכנתא לחד הורים

משכנתא לחד הורים

משפחות חד הוריות הפכו באחרונה לדבר נפוץ בתמהיל המשפחות בישראל. ברוח זו, כחלק מהמודעות ההולכת וגוברת לסוגים שונים של משפחות, החלה המדינה להעניק בשנים האחרונות סיוע ממוקד למשפחות אלה מתוך הכרה באתגרים הייחודיים שלהן. המגבלה העיקרית הינה שגובה ההחזר החודשי למשכנתא עובר את הגבול המותר על ידי בנק ישראל וזה נובע בעיקר בשל ההכנסה המשפחתית הנמוכה אל מול תא משפחתי סטנדרטי.

מחפש יועץ משכנתאות בבאר שבע?

איך מקבלים את ההטבות?

לאחר הוצאת תעודת זכאות ממשרד הבינוי והשיכון יכולים הורים יחידנים לקבל סיוע לרכישת דירה. הסיוע נועד לא רק לסייע למשפחות חד הוריות אלא גם לעודד התיישבות באזורים בעלי עדיפות לאומית והוא ניתן על סמך ניקוד שמצטבר בהתאם לגורמים שונים כמו מספר השנים שבהן מי שמבקש את הסיוע מתפקד כהורה יחיד, מספר הילדים, מספר האחים והאחיות וכן למשפחות שמקבלות קצבת קיום מטעם המוסד לביטוח הלאומי.

זה תמיד כל כך משתלם?

חרף ההטבות שמציע משרד הבינוי והשיכון ישנם פרמטרים נוספים שחשוב לקחת בחשבון בעת נטילת משכנתא וכמובן שלא ניתן לוותר על סקר שוק בין הבנקים. משום שגובה ההטבות מושפע מגורמים שונים כמו מספר ילדים, מספר אחים ואחיות ועוד, בהחלט ייתכן שנוכח רמת השכר שלכם ומשתנים נוספים תוכלו לקבל תנאים טובים יותר מהבנק, למרות ההטבות שמעניק משרד הבינוי והשיכון.

לקיחת משכנתא היא תמיד צעד מורכב, במיוחד כאשר מדובר במשפחות חד הוריות שבהן נטל הפרנסה מונח על כתפיו של הורה אחד. לפיכך חשוב להתייעץ עם מומחה משכנתא שיוכל לבצע בדק בית כלכלי, סקר שוק מתקדם ובירור של כלל ההטבות שאתם זכאים להן ובהתאם לבחור יחד איתכם את המסלול המתאים ביותר.