משכנתא לזוגות צעירים

מה הקשיים לנטילת משכנתא לזוגות צעירים ?

משכנתא לזוגות צעירים מעסיקה זוגות רבים שהחלום על רכישת דירה הוא חלום נשגב עבור ישראלים רבים ובעיקר עבור זוגות צעירים שמוכנים לעשות הרבה כדי לגדל את ילדיהם בבית משלהם. עם זאת, עבור זוגות רבים החלום על רכישת דירה הולך ומתרחק ככל שמחירי הדיור בישראל עולים, בפרט לאור ההגבלות לגובה המימון.

מחפש יועץ משכנתאות בבאר שבע?

מה זה בדיוק משכנתא לזוג צעיר?

משכנתא לזוגות צעירים יכולה לכלול הלוואת זכאות, היא הלוואה שמעניק משרד השיכון ברכישת דירה ראשונה. חישוב הזכאות נעשה לפי נקודות שנגזרות משנות שירות צבאי, מספר האחים והאחיות, מספר ילדים ומספר שנות הנישואין. ההלוואה ניתנת בריבית קבועה וניתנת לפירעון מוקדם בכל שלב וללא קנסות.

אזורים בעלי עדיפות

משכנתא לזוגות צעירים יכולה להיות משתלמת במיוחד למי שמתכננים לגור באזורים בעלי עדיפות לאומית. באזורים לו ניתן לקבל מענק או תוספת להלוואה בתנאים מועדפים מעבר ל- 75% מימון המקובל. את המענק יקבלו מי שיתגוררו באותו אזור במשך 15 שנים לפחות ובמקרה שיעברו מאזור שמוגדר כעדיפות לאומית לאזור אחר יוכלו להחזיר את המענק בתנאי הלוואה.

התייעצו עם מומחה!

כך או כך, חשוב לדעת שבשנים האחרונות חלו שינויים בתחום המשכנתאות ומרבית הבנקים כיום מציעים משכנתא בריבית מופחתת. לכן, לפני שאתם לוקחים משכנתא חשוב להתייעץ עם מומחה משכנתאות שיוכל למצוא לכם את המסלול האטרקטיבי ביותר שיעניק ריבית נוחה והחזרים שמתאימים לגובה השכר ומתאימים לתכניות העתידיות שלכם.