משכנתא לבניה בית מגורים

משכנתא לבניית בית פרטי

רכישת בית היא משימה מורכבת שטומנת בחובה לא מעט סיכונים, ובמקרה של בניית בית חוסר הוודאות עולה משמעותית. בשונה מרכישת בית מוכן בניית בית מעמידה אתכם הרוכשים על קרקע לא יציבה וחוסר הוודאות גדול. פה יש שני שלבים עיקריים, האחד, נטילת משכנתא לרכישת המגרש עצמו, והשני, נטילת משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לרכישת המגרש

בשלב הראשון ניתן לקבל משכנתא לרכישת המגרש. נכון שמדובר על עלות נמוכה לעומת רכישת בית, אולם, גם ]ה יש צורך בתכנון עתידי. חשוב לדעת איך עושים זאת נכון, כך למשל, במקרים שטרם נמכר הדירה הקיימת, הרי שמדובר במשכנתא שנייה נוספת, הנטל לשלם שתי משכנתאות לא פשוט. בתכנון נכון אפשר למנוע תשלום שתי משכנתאות במקביל.

מחפש יועץ משכנתאות בבאר שבע?

משכנתא לתהליך הבנייה

לאחר רכישת הקרקע יש להתחיל בבנייה. לאחר קבלת אישורי הבנייה והכנת התכניות יש לגשת לבנק לקבל משכנתא. כאן הכללים מורכבים ושונים, אין אפשרות לדעת עלויות מראש והבנק משחרר הכספים בשלבים שונים בהתאם לקצב הבנייה, ולכן צריך לדעת לתכנן נכון את השלבים כדי לא להיתקע בלי כסף להמשך הבניה.

כדי לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר הנה כמה טיפים חשובים

נוכח ההבדלים המהותיים בין משכנתא לרכישת נכס בין משכנתא לבנייה עצמית או תוספת בנייה חשוב לתכנן את הרכב המשכנתא ואת העלויות של הבנייה מראש. יועץ משכנתא מקצועי יוכל לסייע ולהמליץ על מסלולי משכנתא שונים.