מיחזור משכנתא

החיים הם דבר דינמי ולא צפוי ולא תמיד החלטה שלקחנו לפני עשר שנים תהיה נכונה להיום. זאת ועוד, העולם הפיננסי הוא כזה שמשתנה לעתים קרובות ותנאי השוק מתעדכנים בהתאם. כך למשל, בתחום המשכנתאות שינויים וחידושים מביאים לכך שעם הזמן צצים מסלולי משכנתא חדשים ולא אחת קורה שלקוח סבור שיכול לשפר את מסלול המשכנתא ולבחור במסלול חלופי בתנאים נוחים יותר. 

בנוסף, שינויים הם כאמור חלק מהחיים ולעתים המשכנתא שבחרנו בגיל צעיר כבר אינה מתאימה לנסיבות החיים הנוכחיות. בכל המקרים הללו ניתן לשקול צעד פיננסי שנקרא מחזור משכנתא

מחזור משכנתא הוא למעשה לקיחת משכנתא חדשה בתנאים מועדפים במקום המשכנתא הישנה.


הכוונה היא להחזיר את המשכנתא הישנה ובכך לסגור את ההלוואה הקודמת ובמקומה לקבל משכנתא חדשה בתנאים אחרים.

מחזור משכנתא הוא צעד מורכב ודורש ליווי וסיוע על ידי איש מקצוע היינו, יועץ משכנתאות שיוכל לקרוא עבורכם את האותיות הקטנות, לבחון את התמונה המלאה ולאחר שיפרוס בפניכם את כל השיקולים תוכלו לכם להחליט האם הצעד הכלכלי הזה משתלם לכם. הוא ימצא לכם את מסלול המשכנתא הטוב ביותר ואם יראה לנכון לבצע מהלך של מחזור משכנתא הוא יסייע לכם לבצע את זה בצורה המהירה, היעילה והמשתלמת ביותר עבורכם.

יעוץ משכנתאות הוא תמיד דבר חיוני ובעיקר לקראת צעד משמעותי כל כך כמו מיחזור משכנתא. כדי להבטיח שהצעד של מחזור משכנתא יביא יותר תועלת מעלותו פנו עוד היום למומחי המשכנתא שלנו.  

הגדלת משכנתא 

​המציאות הישראלית מציבה בפני הישראלים אתגרים רבים ובהם הנושא הכלכלי. לא מעט משפחות כורעות תחת נטל ההוצאות היומיומיות ולכן הוצאות בלתי צפויות כמו חתונה, טיפול שיניים גדול, שיפוץ בבית או כל דבר אחר לא תמיד ניתן לממן באופן שוטף. 

במצב כזה אין מנוס מלבקש הלוואה. לכך מתווסף אתגר נוסף שמשפחות רבות בישראל מחזירות מדי חודש הלוואה אחת או שתיים בנוסף למשכנתא, מה שמוביל למצב של ריבוי הלוואות, בלגן כלכלי, חוסר יכולת לשלוט על ההוצאות וכמובן תשלום ריביות כפולות. כדי להימנע מכך מה שניתן לעשות הוא הגדלת משכנתא. 

הגדלת משכנתא היא בעצם להוסיף על המשכנתא הקיימת סכום נוסף ובכך להזרים לחשבון הבנק כסף מיידי מבלי להסתכן בעוד הלוואה שתייצר כאוס בחשבון הבנק. זהו צעד כלכלי שדורש לקיחה בחשבון של כל ההיבטים כולל העמלות והריביות כדי להבטיח שהתועלת תגבר על העלות, משמע שהצעד הזה יפר את המצב הכלכלי ולא יחמיר אותו. 

כדי להבטיח את זה מומלץ לפנות אל יועץ משכנתאות מומחה שיוכל לבחון את כל התיק הכלכלי ולבדוק האם כדאי או לא כדאי לבצע הגדלת משכנתא. 

בשלב הבא לאחר ההחלטה להגדיל את המשכנתא הוא יפנה בשמכם לבנק ויבקש אישור להגדלה. גם כאן יועץ משכנתא יידע כיצד להציג את המקרה, אילו מסמכים להגיש, ובעזרת הקשרים שלו בבנקים הוא יוכל להשיג לכם את התנאים הטובים ביותר. לביצוע בדק בית כלכלי על ידי יועץ משכנתא מקצועי פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם.