מדריך ביטוח משכנתא

מדריך ביטוח משכנתא
ביטוח הוא לא עניין שניתן לזלזל בו ובמיוחד כאשר מדובר על ביטוח למשכנתא. משכנתא היא הלוואה לטווח שנים ארוך, בו עשויים לקרות מקרים בלתי צפויים, שאותם קונה הביטוח בנטילת הסיכון. כמו כן, רכישת ביטוח למשכנתא מוסיף עלויות נוספות. נשאלת השאלה איזה ביטוח כדאי לרכוש וכיצד. לפניכם המדריך המלא.
 
מה זה ביטוח משכנתא ?
ביטוח משכנתא נועד להבטיח לבנק שבמקרה של פטירה או ירידת ערך (לרבות נזק המכוסה בביטוח) של המבנה המשכנתא תכוסה באופן מלא. במסגרת זו שני ביטוחים יעניקו מענה : ביטוח חיים שיעניק לבנק פיצוי במקרה של פטירה של אחד או שני הלווים וביטוח מבנה שיבטיח שמירה על ערך המבנה גם בהתרחש אסון טבע, שריפה או אירוע ביטוחי אחר.
 
אילו סוגי ביטוחים קיימים ?
ניתן לרכוש פוליסות ביטוח חיים נפרדות לשני בני הזוג או פוליסה אחת לשניהם לפי החלטת הלווים ובהתאם לעלויות. בכל מקרה המוטב העיקרי הוא הבנק. ניתן להגדיל את סכום הביטוח מעבר לגובה המשכנתא כדי להבטיח פיצוי ליתר בני הבית שיירשמו כמוטבים בקרות מקרה ביטוח, כמו גם ניתן להרחיב ביטוח מבנה כמו ביטוח תכולה או כיסויים נוספים וכך להבטיח כיסוי רחב יותר.
 
איך בוחרים ביטוח למשכנתא ?
בבחירת הפוליסה חשוב לשים לב שבחרתם חברה הוגנת ומקצועית בעלת וותק בשוק הביטוח. יש לשים לב להחרגות, גובה ההשתתפות העצמית שתתחייבו לשלם, אפשרויות ההרחבה, גובה הפרמיה ועוד. שימו לב בהשוואת המחירים שאתם משווים בין סוגי פוליסות זהים כדי להבטיח השוואה מיטבית.
 
כשמדובר באיש מקצוע שזה עיסוקו, כמו יועץ משכנתאות, הוא כבר מכיר את כל חברות הביטוח על כל תנאיהם, ויודע מראש להתאים ללווה את הביטוח שיתאים לצרכיו בצורה המיטבית ביותר.