יתרונות ביועץ משכנתא פרטי

יתרונות ביועץ משכנתא פרטי

לצורך הבנת היתרונות צריך לדעת ולהכיר את תהליך המשכנתא.  משכנתא זו הלוואה כשלבנק יש שעבוד (בטוחה) בדמות נכס מקרקעין. הקריטריונים להלוואה משתנים מעת לעת בהתאם לכללים מוניטריים שמכתיב בנק ישראל וקשורים בקשר ישיר לערך הבטוחה ויכולת ההחזר הלווה.

מדובר בשני שלבים עיקריים, האחד – בחינת הלקוח, על בסיס דירוג אשראי, מצבו הפיננסי והתנהלותו הכלכלית, על בסיס זה מקבל הלקוח אישור עקרוני לקבלת משכנתא, השני – בחינת הנכס הנרכש אותו ישעבד הבנק (הבטוחה) אל מול יכולת גובה הכנסה פנויה לצורך בחינת החזר תשלומי המשכנתא.

כדי להבין את היתרונות, חשוב לדעת שאף אחד מהשלבים אינו תהליך של שחור ולבן ובכל שלב ובכל נושא ניתן לנהל משא ומתן, לתכנן ולהתאים את הנתונים תוך התאמת הלקוח לדרישות הבנק.

יתרונות יועץ למשכנתאות פרטי, בעיקר אם מגיע מתחום בנקאות המשכנתא ויש לו ניסיון ולא רק מקצועיות, יכול להוביל את הלקוח הרבה מעבר ליועץ של הבנק. יועץ משכנתאות עצמאי, מבין את המערכת, הוא מכיר את היתרונות והחסרונות בכל בנק, ויודע לנתב את הלקוח, לנהל מו”מ ולהתאים לו את המסלולים והריביות הטובות ביותר עבורו הקיימות במשק. מכאן, חשוב לדעת מה לחפש אצל יועץ משכנתאות בבאר שבע.

יועץ משכנתאות צריך להיות בעל ניסיון, מקצועיות, אובייקטיביות והבנה

עד כמה חשוב לבחור יועץ משכנתאות פרטי שילווה את הלקוח, בא לידי ביטוי בכך שיש דברים שחשוב לדעת איך להציג, כך שהיועץ משכנתאות מבין את המשמעות של הנתונים, כמו גם יועץ מקצועי ידע לתכנן מראש קדימה תוך התאמה אידיאלית לצרכי הלקוח, כשלבנקים הדבר העיקרי שחשוב הוא שורת הרווח בסופו של יום, יועץ משכנתאות בעל ניסיון, ובפרט ניסיון בעבודה בבנק למשכנתאות מהווה יתרון חשוב ומהותי, שכן רק הוא יודע איך המערכת עובדת מהצד השני ואיך להציג את דברים. יועץ פרטי למשכנתאות אמור להיות ללא ניגוד ענייניים כשהאינטרס החשוב ביותר שלו זה לבצע את ההלוואה המבוקשת ללקוח

ליועץ משכנתאות חייבת להיות ראיית רוחב שוק בהתאמה אישית ללקוח

יועץ למשכנתאות פרטי, עצמאי וחיצוני לבנק יתאים ללקוח את המסלול האידיאלי ביותר עבורו, תוך לקיחה בחשבון קריטריונים מהותיים ללקוח, כדוגמא, תנאי שוק, תכנון המשפחה להתרחב, יכולת החזר נוחה ומציאויות פיננסיות אחרות, מנגד תפקיד הפקיד של הבנק הוא פשוט, תמיד לשמור על רווחיות הבנק.