ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא- על מה ולמה?

לקיחת משכנתא כוללת כמה שלבים והתנהלות בירוקרטית מסועפת, ואחד השלבים הוא רכישת ביטוח למשכנתא. במסגרת הביטוח נכללים שני סוגי פוליסות: ביטוח חיים וביטוח מבנה, יש לציין שלא תמיד חייבים אותם, ובמקרים מסויימים אפשר לוותר עליהם.

ביטוח חיים

ביטוח חיים משמעו שבמקרה של פטירה של הלווה הבנק מבטיח לעצמו שיש מי שישלם את ההלוואה. יש לציין שבמקרים מסויימים אפשר להחריג ההלוואה ולא לעשות ביטוח חיים, הדבר עשוי להעלות את הריביות במשכנתא אשר משקפות את הסיכון המוגבר של הבנק.

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה יכול כמובן לכלול גם ביטוח לתכולה לפי שיקול דעתכם אם כי אין חובה לרכוש אותו במסגרת לקיחת המשכנתא. אמנם הביטוחים הללו נועדו להבטיח לבנק שיש מי שישלם את המשכנתא במצב בו יגרם נזק למבנה אשר תפגע בבטוחה עצמה, אולם הם מקנים גם ללווה שקט בידיעה שמקרה של צרה חברת הביטוח תסייע לו והוא לא ישאר ללא קורת גג.

איך לבחור ביטוח משכנתא

כמו בכל דבר גם במקרה של רכישת ביטוח למשכנתא חשוב לערוך סקר שוק להשוואה בין חברות ביטוח שונות. זה כולל השוואה בין חברת הביטוח שעובדת עם הבנק שבו לקחתם משכנתא ובין חברות אחרות, בדיקה של האפשרות להרחיב את הביטוח לפי צרכיכם וכמובן בדיקה של עלויות בין אותם סוגי פוליסות. מלבד המחיר יש לתת את הדעת לתנאי הביטוח, גובה ההשתתפות העצמית, איכות השירות של חברת הביטוח, הוותק שלה בשוק וכדומה.

יועץ משכנתא בבאר שבע

מדריך ביטוח משכנתא

יועץ משכנתא בבאר שבע

ביטוח מבנה למשכנתא

יועץ משכנתא בבאר שבע

ביטוח חיים למשכנתא