ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתא – למה זה חשוב?

ביטוח מבנה למשכנתא מכסה אתכם ואת הבנק המלווה מפני נזקים אפשריים למבנה הדירה או הבית בהם אתם גרים וכן לחלקים הצמודים להם.
לקיחת משכנתא מחייבת את הלווים במספר שלבים ואחד מהם הוא רכישת ביטוח מבנה משכנתא שיגן על הבנק במקרה של אסון טבע, תאונה או שריפה שיגרמו לנכס נזק שיוביל לירידת ערך משמעותית? במקרים אלו ביטוח המבנה שרכשתם יסייע להחזיר את הנכס לקדמותו. חברת הביטוח תשיב את הנכס למצבו הקודם וכך יישמר ערכו של הנכס.

אילו מקרים מכוסים בביטוח המבנה?

סוגי הכיסויים שיינתנו בביטוח המבנה שונים בין פוליסה לפוליסה אך כמה מאפיינים משותפים לכלל הפוליסות ובהם כיסוי למקרים של נזקי טבע, שריפות, שיטפונות, נזקי צנרת או אינסטלציה וכן הלאה. לחילופין, פגיעות שנגרמו עקב פעולות איבה או מלחמה, הרס מבנים על ידי הממשלה או קברניטי הערים וכל נזק שמכוסה על ידי מס הרכוש לא יכללו בפוליסות הללו.

זאת ועוד, הנזקים שיכוסו יהיו רק לחלקי הדירה הקבועים כמו קירות, חלונות וארונות חשמל ולא אל תכולת הבית. עם זאת, במרבית הפוליסות ניתן להוסיף בתשלום סמלי הרחבה שתכלול גם הוצאות שכר דירה חלופית, פינוי הריסות, פגיעה בצד ג, נזקי איטום, ביטוח לגינה ולצומח, כיסוי נזקים שגורמות חיות המחמד ועוד.

מה העלות?

מחירי ביטוח המבנה שתנים ותלויים כמובן במגוון גורמים, החל משווי המבנה ועד הרחבות שנוספו לביטוח, בניגוד לביטוח חיים למשכנתא בו סכום הביטוח מתעדכן בהתאם ליתרת ההלוואה ולגיל המבוטח, בביטוח מבנה למשכנתא סכום הביטוח הינו קבוע ונקבע בהתאם לערך ההלוואה (המינימום ההכרחי מבחינת הבנק) או המבנה כולו (האופציה המומלצת בכדי למנוע ביטוח חסר).

גם כאן, כמו כל מוצר, ישנם סוגים רבים וניואנסים קטנים שלא כל אחד מכיר, כאלה שמשפיעים על העלות בהחזרים החודשיים. לבחירה של פוליסת ביטוח מבנה המועדפת עבורכם פנו למומחה משכנתאות מקצועי שיוכל לאתר את הכיסוי המתאים בשבילכם.